Zeptali jsme se: JAP FUTURE

Přidáno: 6. 1. 2020 13:25:21 Počet shlédnutí: 1523

06 Leden 2020

JAP FUTURE - od roku 2018 používá ZWCAD i ZW3D

 

V roce 2018 přešla firma JAP od používání Autodesk produktů na ZWCAD a ZW3D. Po roce používání jsme se zeptali ředitele firmy, pana Fryštáka, co je k přechodu vedlo a jak jsou spokojeni. 

 p.Fryšták

 
Pane Fryštáku, co přesně vaše firma dělá? 

Firma JAP vyrábí množství výrobků (prvky pro bydlení) ale nosným produktem je stavební pouzdro. Na tyto stavební pouzdra jsme jediným výrobcem v republice a máme odhadem asi 70% procent českého trhu. Dále vyrábíme také půdní schody, které vyvážíme do 30 zemí světa. Interiérové sklo apod.  

 

Co vše nabízíte vašim zákazníkům?
Produkt včetně služeb, také zaměření, grafika, montáž výrobků.  

 

Vaše firma je už na první pohled velice zajímavá. Co stojí za příběhem vaší firmy? 
 My se snažíme být prozákaznická firma. Snažíme se vyrábět sériovou výrobou. Jsme schopni na míru doupravit veškeré parametry. Našim úkolem je zákazníkovi udělat radost.

 

Mohl by jste popsat proces uspokojení zákazníka?
Zákazník má očekávání. Chce si udělat hezké bydlení a má představu. My tu jeho představu plníme. Od počátečních služeb techniků a obchodníků následuje výroba, vizualizace až po realizaci montáž apod. Výsledkem je pak ten šťastný zákazník, který má naplněné očekávání.

 
Můžete nám říct, jak dlouho funguje JAP a kdo stojí za jejím založení?
JAP funguje už 26 let. Založil ji člověk pocházející z Tel Avivu, který od té doby bydlí v Olomouci. Chtěl podnikat, a tak založil tady, v bývalém JZD, firmu na výrobu půdních schodů. 

 p.čech

 

V dnešní době používáte jak ZWCAD tak i ZW3D. Můžete mi říct, co jste používali před tím?
Roky se používal Inventor, nyní používáme ZW3D. Potřebujeme konstrukční software k navrhování nových výrobků. Projekční oddělení, které dělá zakázkovou výrobu, zde používá ZW3D.  

 

V čem je podle vás ZW3D výhodné?
Narovinu, rozhodli jsme se pro ZW3D kvůli ceně. Inventor přešel na systém pronájmů a celé to řešení Inventoru bylo takové robustní. Bylo tam spoustu funkcí, které jsme vlastně ani nevyužívali. Pro nás byl ten software zbytečně předimenzovaný. Právě kvůli přechodu na pronájmy jsme se rozhodli vyhledat jiný software. ZW3D nám pokrývá všechny naše potřebné funkce. 
 
Jediný problém byl ten přechod. Vnímám, že lidé, kteří s tím pracují, mají jediný problém, a to se naučit něco jiného. Lidi jsou prostě jen zvyklí. Nám se to podařilo překonat s podporou v podobě vícečetných školení, kdy se školitelům z CADservisu podařilo přeučit celé naše konstruktérské oddělení. 

 

Vím, že jste od začátku řešili s panem Tomíčkem i komplexní řešení. Můžete nám říct jak takové řešení vypadalo u vás v praxi? 
V době nákupu ZW3D, jsme rovnou začali řešit i napojení na náš CRM systém K2. Tedy z nabídky v K2 se automaticky vyplní excel, který do ZW3D vyexportuje parametry. Pomocí tohoto procesu parametrizace a napojení na ZW3D se rovnou, na pár kliknutí, vyexportuje hotový výkres. Ten se jen pošle do výroby. Když to správně nachystáte, tak se nestane nikde chyba. Počítač nedělá chyby jako projektant. Toto napojení CRM a ZW3D je skvělé. Díky ceně ZW3D a této nadstavbové parametrizaci -  
když jsem si to spočítal, tak pro 10 lidí v horizontu 5 let, vychází úspora asi na 3 miliony korun. 

 

To velice rádi slyšíme, dovolte mi poděkovat za váš čas a rozhovor a přeji vám i vaší firmě mnoho úspěchů. 

 

 


 

 

 

 

 

Přihlášení

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s užitím cookies. Můžete je vymazat nebo předem odmítnout jejich používání volbou v příslušném nastavení ve vašem prohlížeči.. Vice info