ZW3D v kombinaci s CNC Konečný.

Přidáno: 20. 12. 2017 13:38:23 Počet shlédnutí: 1532

20 Prosinec 2017

Ukázka CNC stroje.

Spolupráce ZW3D s CNC strojem. Tak tuto možnost měl náš technik Marek Kmeť. O tom, s jakými poznatky ohledně testování přišel se můžete dočíst zde.

 

V polovině letošního léta nám byl zapůjčen na testování CNC router od firmy CNC Konečný. Vždy když jsem měl trochu méně práce seznamoval jsem se s možnostmi tohoto stroje. Ovládání je opravdu velice jednoduché a není potřeba žádného dlouhého zaškolování. Stroj se ovládá pomocí softwaru COMETS, který je možné instalovan na PC s OS Windows. Stroj je propojený s počítačem pomocí rozhraní RS232, pokud PC nedisponuje tímto portem je možné použít redukci RS232 USB.

cnc

Celkový pohled na stroj

 

Na základní ovládání stroje si stačí zapamatovat dvě klávesové zkratky alt+K – kalibrace stroje po zapnutí. Stroj odjede do krajní pozice aby se skalibroval.

Druhou zkratkou je alt+R – přepntuí do ručního režimu – používá se na polohování vřetena do místa, kde chceme nulový bod. Dále pak stačí v menu ručního režimu vynulovat souřadnice a máme nastavený nulový bod.

cnc

Nastavení nulového bodu v ručním režimu

 

Po nastavení nulového bodu stačí nahrát kód ISO a v roletovém menu vybrat položku Frézuj a potvrdit klknutím na OK. Následně se stroj přepne do automatického režimu a pohybuje se podle nahraného ISO kódu.

Postprocesor pro ZW3D jsem měl hotový z instalace od zákazníka, který také používá ZW3D a stroje od CNC Konečný.

cnc

Simulace programu v ZW3D

 

Takže sem se mohl hned pustit do tvorby a testování ISO kódu na tomto stroji. Nejdříve jsem zkoušel jednoduché věci. Po úspěšném testování jsem začal připravovat úkázku na MSV 2017. Zmenšená forma na auto. Výsledek je velice dobrý což dokazuje tato fotografie:

cnc

Přihlášení

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s užitím cookies. Můžete je vymazat nebo předem odmítnout jejich používání volbou v příslušném nastavení ve vašem prohlížeči.. Vice info